Чи знали ви? сторінка 7

 • Сума всіх цілих чисел від 1 до 100

  Розповідають, що коли 9-річному Гаусу (видатний німецький математик) учитель запропонував знайти суму всіх цілих чисел від 1 до 100, то маленький Гаус сам зрозумів, яким способом можна дуже швидко виконати цю операцію.

  Треба складати перше число з останнім, друге з передостаннім і т. д. Сума кожної такої пари чисел дорівнює 101 і повторюється вона 50 разів.

  Отже, сума всіх цілих чисел від 1 до 100 буде дорівнює 101 × 50 = 5050.

 • Символ «+»

  Символ «+» з'явився з латинського слова «et» (союз). При скорописі букву «e» пропускали. Буква «t», яка залишилася, з часом і перетворилась в знак «+».

 • Гавайський алфавіт

  Мало хто знає, що в Гавайському алфавіті лише 12 букв.

 • Сума всіх чисел на рулетці

  Сума всіх чисел на рулетці в казино дорівнює 666.

 • Значення числа Пі

  В штаті Індіана в 1897 році був випущений білль (в англосаксонських країнах законопроект, який вноситься в законодавчий орган), який законодавчо мав встановити значення числа Пі рівним 3,2. Даний білль не став законом завдяки своєчасному втручанню професора університету.

 • Вашу теорію відносності ніхто в світі не розуміє...

  Альберт Ейнштейн полюбляв кінофільми за участю Чарлі Чапліна. Одного разу він написав у листі Чапліну:

  «Ваш фільм «Золота лихоманка» зрозумілий всьому світові, і Ви безперечно станете відомою людиною. Ейнштайн».

  На це Чаплін відповів:

  «Я Вами захоплююсь ще більше. Вашу теорію відносності ніхто в світі не розуміє, а Ви все ж таки стали великою людиною. Ваш Чаплін».

 • Що швидше за все?

  Найшвидше «біжать» світлові хвилі, а також радіо хвилі — дуже довгі світлові хвилі. У безповітряному просторі і ті й інші пробігають в секунду 300 тис. км. Зауважимо для порівняння, що наша земна куля протягом однієї секунди переміщується по своїй орбіті «всього» на 30 км; звук в повітрі поширюється зі швидкістю близько 1/8 км за секунду, тобто в мільйон разів повільніше світла. Літак, що володіє швидкістю світла, міг би протягом секунди облетіти 8 разів земну кулю по екватору.