ТОП-5 віддалених робіт для студентів із різними типами зайнятості

У цій статті ви знайдете оптимальні варіанти віддаленої роботи для студентів, які можна поєднувати із навчанням в університеті.

Варіанти віддаленої роботи для студентів із різними типами зайнятості

Чи допоможе диплом про вищу освіту в процесі працевлаштування? Спойлер: ні. Окрім документа з назвою спеціальності на співбесіді вас також спитають про досвід роботи. Тож краще починати працювати ще під час навчання. В цьому вам допоможе віддалена робота для студентів і бажання розвиватися. Разом з експертами рину праці ми зібрали найкращі варіанти роботи, для якої знадобляться комп’ютер, доступ до інтернет-мережі та навички різного рівня.

1. Коментатор/ка у соцмережах і на вебресурсах

Зайнятість: кілька годин на день

Що знадобиться: смартфон, знання базових соцмереж, натреновані пальці.

Це наче роздавати флаєри, але режимі онлайн. Гарний варіант для студентів перших курсів, які мають більші навантаження в навчанні і не мають часу на опанування нових навичок.

2. Підтримка клієнтів (Customer Support)

Зайнятість: віддалено, позмінно.

Що знадобиться: комп’ютер, комунікабельність, стресостійкість, вміння лагідно відстоювати точку зору компанії.

Класична віддалена праця. В ієрархії жартів про студентське працевлаштування посідає почесне друге місце після кпинів щодо роботи у закладах харчування. Так, вам доведеться багато спілкуватися з людьми в текстовому форматі чи телефоном. Тому мало хто зможе вплинути на вас (окрім мами). А якщо робота передбачає спілкування іноземною мовою, ви прокачаєте свої скіли до рівня експерта з міжнародних відносин.

3. Репетитор/ка

Зайнятість: кілька годин на тиждень, а також час на підготовку (в залежності від кількості учнів).

Що знадобиться: комп’ютер, навушники, мікрофон, навчальні матеріали, терпіння.

Найкращий спосіб вдосконалити знання з будь-якої дисципліни – почати викладати її іншим людям. В ідеалі – дітям. Часто батьки шукають репетиторів зі шкільних предметів для учнів молодшої і середньої школи. І це чудова можливість повернутися до основ математики чи англійської мови. Існує безліч платформ, де можна розмістити своє оголошення як репетитора, або податися викладати в рамках централізованих курсів.

4. Копірайтер/ка

Що знадобиться: комп’ютер, уміння обробляти інформацію та добирати синоніми, найближча кав’ярня (бо ви ж тепер фрілансер!).

Зайнятість: залежить від кількості замовлень.

Попри те, що ми живемо в епоху TikTok, тексти все одно мають першочергове значення. Тому роботодавці перебувають у постійному пошуку копірайтерів. Знаходьте відповідну тематику, виконуйте тестове і готуйтесь приймати замовлення!

5. Автор/ка наукових робіт

Що знадобиться:комп’ютер, вміння обробляти великі масиви інформації, знання основ наукового стилю, запаси води.

Зайнятість: залежить від кількості замовлень і швидкості роботи з джерелами.

Цікавий факт: Іван Франко писав твори для однокласників. За свою роботу брав книжками. З тих часів мало що змінилося. Завжди знайдуться люди, які радше заплатять гроші, ніж шукатимуть правила оформлення списку літератури. Попит на написання наукових статей, рефератів і дипломів стабільно високий. А написання робіт іноземними мовами може стати основним джерелом доходу. Варто зазначити, що це справді одна із найбільш прибуткових віддалених робіт, якщо не порівнювати з популярними IT-дисциплінами.

Зазначимо, що ринок пропозицій віддалених позицій сьогодні сміливо може конкурувати з класичними роботодавцями, що пропонують працю на виробництві чи в офісі. Особливо це помітно після пандемії Covid-19. Головне, мотивувати себе в пошуках і бути готовим знайти досить прибуткову професію не з першого разу.