Георг Кантор і теорія множин

Георг Кантор

Георг Кантор народився 8 березня 1845 р. в Петербурзі в сім’ї німецького комерсанта, який займався експортом товарів з Росії до Німеччини.

Мати Кантора М. Бьом походила із сім’ї відомих віденських музикантів. Вважають, що музична культура з дитинства вплинула на формування особистості майбутнього вченого.

Сім’я Кантора була тісно пов’язана з Росією — там проживало багато його родичів. Дядько матері, відомий прогресивний юрист Дмитро Майєр, був професором Казанського університету.

Початкову школу Кантор відвідував у Петербурзі. Потім сім’я повернулася у Німеччину, у м. Дармштадт, де хлопчик закінчив реальне училище.

Він одержав прекрасну освіту, володів кількома мовами, зокрема знав давні мови — латинь і грецьку.

Знання мов допомогли йому ознайомитися з працями мислителів минулого — класичної античності та середньовіччя. Все це зіграло велику роль при створенні теорії множин — Г. Кантор був знайомий з усіма тонкощами у міркуваннях математиків і філософів минулих століть про поняття нескінченності.

У Берлінському університеті Кантор навчався під керівництвом знаменитого аналітика Карла Вейєрштрасса. Це була епоха критичного переосмислення початків аналізу нескінченно малих. Почалася перебудова логічних основ математичної науки, яка мала вплив на всю сучасну структуру математики. Створенням теорії множин Георг Кантор вніс сюди, можливо, найбільший вклад.

Ключові слова: , .