Загадка зниклого квадрата

Загадка зниклого квадрата — це оптична ілюзія, яка зображає дві фігури, на вигляд прямокутні трикутники із катетами відношенням 13 до 5. Але один із них містить прогалину — квадрат 1х1. Як таке можливо!?

Загадка зниклого квадрата (Парадокс Керрі)

Розв'язок загадки

Перш ніж читати відповідь, уважно подумайте... Може ви знаєте правильний розв'язок? Отож, давайте підтвердимо ваші припущення.

Ключем до загадки є те, що жодний із 13?5 «трикутників» не має ту ж саму площу, що й площа їх складових.

Сумарна площа чотирьох фігур (жовтої, червоної, синьої та зеленої) становить 32 одиниці площі, але довжини сторін трикутників 13 та 5, що відповідно становить 32,5 квадратних одиниць. Відношення катетів синього трикутника 5:2, а червоного 8:3. За ознакою подібності прямокутних трикутників випливає, що ці трикутники не подібні. Отже, видима складена гіпотенуза, насправді є ламаною.

Оскільки кут нахилу дуже малий, то його важко помітити неозброєним оком. Але якщо уважно придивитись, то видно, що точка стику гіпотенуз червоного та синього трикутників, формує тупий кут, що трішки вигнутий вгору чи вниз. Якщо накласти гіпотенузи обох фігур, то утвориться паралелограм, площа якого дорівнює одному квадратику. Ось, так.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Загадка_зниклого_квадрата.

Ключові слова: , .