Чому в році 365 днів?

Щоб знайти кількість днів у році треба період обертання Землі навколо Сонця поділити на період обертання Землі навколо власної осі. Оскільки ми ведемо спостереження із Землі, що бере участь в декількох нерівномірних обертання, то експериментально визначити періоди обертань непросто, більш того — вони будуть непостійними.

Обертання Землі навколо Сонця

На сьогоднішній день тривалість зоряного року дорівнює 365,256 середніх сонячних діб. Тривалість року змінюється через вплив на Землю інших планет сонячної системи. Точні розрахунки показують, що ексцентриситет орбіти Землі змінюється неперіодично, але з характерним часом, рівним ста тисячам років.

Тривалість доби також непостійна. Вона систематично зростає (т. зв. вікові зміни) через гальмування припливами на 0,0023 сек. у 100 років. У той же час існують стрибкоподібні зміни на тисячні частки секунди за час у кілька місяців. Достовірно їх причина не встановлена. Також присутні сезонні зміни через перерозподіл повітряних і водних мас Землі на ± 0,001 сек. за рік.

Таким чином, кількість днів у році непостійна. Наприклад, 380 млн років тому в році було близько 400 днів. Цей результат отриманий після дослідження річних і добових кілець росту викопних коралів.

Джерело: «Наукова лабораторія школярів» (рос.).

Ключові слова: , .