Вислови Гнєденко Б. В. про математику, логіку
Математичні поняття абстрагуються від ряду властивостей речей, і математика, втрачаючи в конкретності вивчення явищ, виграє в загальності.
Зміст математики постійно змінюється. Це природний процес, бо в міру вивчення природи, розвитку техніки, економіки й інших галузей знання виникають нові задачі, для розв’язування яких недостатньо попередніх математичних понять і методів дослідження. Виникає потреба далі вдосконалювати математичну науку, розширювати арсенал її засобів дослідження.
Теорія ймовірностей, подібно до інших розділів математики, розвинулася з потреб практики; в абстрактній формі вона відображає закономірності, властиві подіям масового характеру. Ці закономірності відіграють надзвичайно важливу роль у фізиці й інших галузях природознавства, військовій справі, найрізноманітніших технічних дисциплінах, економіці й т. д.
Математична статистика, яка виникла спочатку для цілей демографії і страхування, перетворилася в один з основних методів кількісного дослідження явищ природи, технічних процесів, економіки й лінгвістики.