Пізнавайка – пізнавально про науки

Мабуть, кожна людина на нашій маленькій планеті є «пізнавайкою», хтось більше, хтось менше, але так чи інакше, ми всі протягом життя щось та й пізнаємо: себе, інших людей, світ довкола нас. Особливо цей процес (пізнання) активно триває у дитячому віці, та, на жаль, по мірі дорослішання він потихеньку притупляється, згасає, а то й зникає зовсім, життя стає сірим, нецікавим, буденним. Однак є й такі люди, які на протязі всього життя не припиняють пізнавати, чогось вчитись, чимось цікавитись, чимось захоплюватись.

Пізнавайка – пізнавально про науки

Як правило, такі люди стають або великими вченими, які роблять наукові відкриття, винаходи, або ж – митцями, художниками, поетами. Врешті такі люди, які на протязі всього життя не перестають бути «пізнавайками», і формують людську культуру, будують цивілізацію.

Наш сайт – науково-популярний журнал «Пізнавайка» якраз і присвячений для всіх «пізнавайок», небайдужих, молоді та людей в літах (які однак є молодими душею), всіх, хто прагне пізнавати, вчитись, щодня дізнаватись щось нове для себе.

На сайті публікуватимуться статі з різних галузей науки: фізики, хімії, біології, астрономії та медицини. Окрім того з часом будуть створенні і більш вузькі рубрики присвячені таким наукам як палеонтологія (наука про динозаврів) чи океанологія (наука про океани).

Головним же завданням журналу «Пізнавайка» є подати наукові матеріали у цікавій та доступній формі, адже все геніальне є просте. А найгеніальнішим вченим є не той, хто будує складні формули та розрахунки, та не може все це пояснити доступною мовою, а якраз той, хто найскладнішу задачу з квантової фізики чи молекулярної біології розповість своїм дітям наче казку. Це ідеал, до якого прагне наш сайт.

Другим завданням журналу (яке втім витікає з першого) є відродження інтересу до науки в нашої української молоді, яка, на жаль, останніми часами мало цікавиться пізнанням чогось нового, а все більше різними пустими примітивними розвагами (дискотеками та питтям пива в барах, тощо). А оскільки сучасна молодь вже скрізь і всюди комп’ютеризована, то формат інтернет журналу буде для неї доступним та зручним. Запрошую всіх-всіх (особливо «пізнавайок») ставати читачами журналу «Пізнавайка».

Гостьова стаття, автор: Павло Чайка.

Ключові слова: .